Konstrukcyjne trendy
Przedsiębiorstwo HARDY i jego ofertę opisano dokładniej w artykule HARDY – polski producent plecaków i sprzętu outdoorowego. W skrócie – zajmuje się produkcją małej i średniej wielkości plecaków, wykorzystujących niecodzienne rozwiązania konstrukcyjne. Dodatkowo, produkty mogą być modyfikowane na życzenie klienta i dostępne są ich odmiany w rzadko spotykanych kamuflażach w ramach krótkich serii produkcyjnych.
Do oferty wprowadzono nowy model – UFO o pojemności 32 L. Konstrukcją bardzo przypomina takie produkty jak Tasmanian Tiger Modular Pack 30 czy Wisport Zipperfox 25 i 40.
UFO 32L – tego typu projekty, charakteryzujące się specyficznym układem zamka komory głównej, zdobywają na popularności i zastępują klasyczne, bardziej geometryczne rozwiązania (jak w klasycznej już serii Sparrow od Wisport) / Zdjęcia, o ile nie wskazano inaczej, HARDY
Tasmanian Tiger Modular Pack 30 / Zdjęcie: Tasmanian Tiger
Wisport Zipperfox 40 / Zdjęcie: Wisport
Opis budowy
Obrys jest bardziej owalny i opływowy względem klasycznych plecaków szturmowych (wolne tłumaczenie autora; określenie stosowane przez producentów wobec mniejszej i średniej wielkości plecaków zaprojektowanych z myślą o użytku wojskowym, wykonanych z wytrzymałych materiałów i zapewniających optymalne rozmieszczenie niezbędnego wyposażenia).
Na górnej części klapy znajduje się zapinana jednokierunkowym zamkiem kieszonka. Poniżej umieszczono sporej wielkości panel rzepowy oraz dwoje taśmowych przelotek. Przednią powierzchnię zagospodarowano na taśmy systemu MOLLE, na których znaleźć można klamry taśm kompresujących. Na lewej ściance natomiast znaleźć można większą, zapinaną na zamek kieszeń boczną z wewnętrznym organizatorem.
Uwagę przykuwa komora główna – jej ścianki wyłożono szerokimi pasmami miękkiego rzepa. Umożliwia to montaż szerokiej gamy organizerów, takich jak Helikon VIS, Tasmanian Tiger i nie tylko.
Sporą część wewnętrznej strony klapy zajmuje zapinana zamkiem, dwukomorowa kieszeń siatkowa.
Plecy wyłożono dwoma panelami zapewniającymi wentylację, ułożonymi w kształt litery V. Szelki mogą służyć za dodatkowe miejsce na mniejsze elementy ekwipunku dzięki pionowym rzędom MOLLE. Ciekawym rozwiązaniem, znanym z plecaków trekkingowych, są taśmy stabilizujące, znajdujące się w górnej części szelek.
Spostrzeżenie autora – górna część zamka komory głównej biegnie w sposób, dzięki któremu być może możliwy jest dostęp do najwyżej umieszczonych w niej przedmiotów, bez konieczności ściągania plecaka z siebie. Są to jednak jedynie przypuszczenia, a taka funkcja zadziałać by mogła wyłącznie przy zapakowanym do pełna plecaku.
Cena wynosi 620zł. Dostępnych jest kilka wersji kolorystycznych i kamuflażowych (do tych drugich niestety brakuje zdjęć; wz. 93 w normalnej cenie, wersja Multicam – 715 zł). Więcej informacji na oficjalnej witrynie producenta.
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.