Akcja Kolej na Beskidy obejmuje serie wycieczek z licencjonowanym przewodnikiem PTTK, który co mniej więcej trzy tygodnie zabierał będzie turystów, którzy wcześniej się zarejestrują na kilkunastokilometrową wyprawę. Wycieczki w Beskidy będą zaprojektowane tak by były dostępne zarówno dla seniorów jak i rodzin z dziećmi.
Aby zarezerwować miejsce, należy wejść na stronę Kolei Śląskich, do zakładki Turystyka i tam w wydarzeniu Kolej na Beskidy zarezerwować miejsce. Następnie w dniu wycieczki zgłosić się do przewodnika z biletem.
W tym roku Koleje Śląskie przygotowały sześć jednodniowych wypadów w Beskidy:
- 31 maja – trasa w Beskid Śląski – od stacji Wisły Głębce, przez schroniska Stożek i Soszłów z finałem przy stacji Wisła Dziechcinka (w sumie około 18 kilometrów)
- 21 czerwca – wycieczka w Beskid Żywiecki – od stacji w Zwadroniu przez Skalankę, przejście graniczne w Oźnie i Sobański Groń do Soli (około 14 kilometrów)
- 12 lipca – wyprawa w Beskid Mały i Śląski – z Łodygowic, przez Czupel, Magurkę Wilkowicką i Łysą Gorę z finałem w Bielsku Białej (16 kilometrów
- 23 sierpnia – ponownie wypad w Beskid Śląski – z Cięciny, przez schronisko Abrachamów, Bukowinę po Węgierską Górkę (15,5 km)
- 13 września – kolejna wycieczka w Beskid Śląski – z Wisły Uzdrowisko do Wisły Kopydło, przez Bukową, Trzy Kopce Wiślańskie i Kamienną (12,5 km)
- 25 października – ostatnia wycieczka będzie wyprawą do Cieszyna połączoną ze zwiedzaniem zabytków i atrakcji tego miasta.
Projekt Kolej na Beskidy przygotowany przez Koleje Śląskie i PTTKa to wyśmienita okazja, by wybrać się na wycieczkę w Beskidy. Trasy i atrakcje przygotowane powinny zadowolić prawie wszystkich i dać okazję jednodniowy wypad w piękne okoliczności przyrody.
Grafika: Pexels, Przemysław Walczyk
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.