Pierwszy pokaz odbył się w piątek, 5 lipca, o godzinie 22:00. Widzowie mogli obejrzeć film “Najgorszy człowiek na świecie”, który opowiada historię Julie. Julie, która niedługo skończy trzydzieści lat, jest pełna życiowej energii, ale zmaga się z wieloma życiowymi dylematami. Choć jest szczęśliwa z Akselem, utalentowanym rysownikiem, ich wizje wspólnej przyszłości różnią się. Kiedy Julie poznaje Eivinda na przypadkowej imprezie i spędza z nim całą noc, zaczyna się zastanawiać, czy ten pewny siebie chłopak nie jest tym, czego naprawdę potrzebuje.
Następny seans, który odbył się 12 lipca to “Joker”. Film ten przedstawia historię jednego z najgorszych superprzestępców w uniwersum DC – Jokera. Phillips ukazuje losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines społeczny. To nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także ostrzegawcza opowieść o szerszym kontekście społecznym.
Kolejne pokazy:
- 19 lipca, godzina 21:30, “Barbie”. To idealny świat pełen idealnych mieszkańców, chyba że ktoś przeżywa kryzys egzystencjalny. Albo jest Kenem.
- 26 lipca, godzina 21:30, “Pamięć”. Sylvia, pracownik socjalny, prowadzi uporządkowane życie. Wszystko się zmienia, gdy po zjeździe absolwentów liceum śledzi ją Saul, co otwiera drzwi do przeszłości.
- 2 sierpnia, godzina 21:30, “Mój piękny syn”. Film opowiada historię rodziny zmagającej się z uzależnieniem dorastającego chłopca. To szczery obraz rodziny, miłości, rozczarowań i nadziei.
- 9 sierpnia, godzina 21:30, “Aftersun”. Sophie wspomina wakacje spędzone z tatą w tureckim kurorcie, próbując zrozumieć przeszłość i porównać ją z teraźniejszością.
- 12 sierpnia, godzina 21:30, “Anatomia upadku”. Życie rodziny zostaje przerwane przez śmierć Samuela. Sandra, jego żona, musi zmierzyć się z pytaniem, czy była za to odpowiedzialna.
- 23 sierpnia, godzina 21:00, “Cudowny chłopak. Biały ptak”. Julian, po usunięciu ze szkoły, próbuje odnaleźć się w liceum. Jego babcia dzieli się z nim poruszającą historią swojej młodości.
- 30 sierpnia, godzina 21:00, “Strefa interesów” + prelekcja. Historia Rudolfa Hössa i jego żony, próbujących ułożyć sobie życie w domu obok obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
Organizatorami kina #NaWolnym są Miasto Poznań oraz Pracownia Ferment Kolektiv. Warto dodać, że dzięki nim letnie wieczory w Poznaniu będą pełne niezapomnianych filmowych wrażeń.
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.